Uroczystość poświęcona Marii Hempel - wręczenie aktu przekazania opieki nad „ Grobem Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Polski” ZSP w Rzeczycy Ziemiańskiej

20 września 2023 roku  nasza szkoła wzięła udział w szczególnej uroczystości. Tego dnia na cmentarzu w Rzeczycy Ziemiańskiej został odsłonięty nagrobek Pani Marii Hempel, uczestniczki powstania styczniowego, botaniczki i etnografki, który został odnowiony dzięki staraniom lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Środowa uroczystość  rozpoczęła się Mszą Świętą w miejscowym kościele, następnie na cmentarzu nastąpiło oficjalne odsłonięcie nagrobka Marii Hempel i wręczenie aktu przekazania opieki nad „Grobem Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Polski”  Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Rzeczycy Ziemiańskiej. Na zakończenie nasi uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który stanowił dopełnienie całej uroczystości.